Дошкільний навчальний

Уроки великодушності поруч…

Проблема патріотичного виховання малого українця нині не просто актуальна, а животрепетна. Адже любов до України починається зі знань про свою країну, рідне місто, поваги до її талановитих і працьовитих людей, бажання наслідувати їх.

В нашому дошкільному навчальному закладі №13 особливу роль у своїй роботі педагоги і батьківська родин надаємо плеканню духовності і патріотизму дошкільнят, навчанню критично оцінювати вчинки свої та інших людей, спонукати до засвоєння мудрості життя бо, щоб полюбити рідну землю і свій народ діти мають пізнати їх, відчути гордість за талановитий і добросердечний народ.

В нашого садочка вже давно склалися теплі, родинні стосунки з музеями рідного міста, зокрема - з художнім салоном краєзнавчого музею ім. Спаського, де вихованці є частими гостями, відвідувачами, шанувальниками творчості народних майстрів, художників рідного краю.

Цього листопадового дня з особливим піднесенням діти, батьки, педагоги переступали поріг художнього салону, бо поспішали на гостину до відомого фотожурналіста "Громадського ТV Ніжин" Ігоря Волосянкіна. Фотографії експозиції були зроблені автором в зоні АТО і це знаково. За кожною фотороботою - долі бійців та цікаві історії, про які так щиро і проникливо оповідав талановитий автор. Діти вдивлялися в обличчя героїв, за плечима яких, пережита війна, у понівечену техніку, зруйновані будинки… Всі ці епізоди, що зафіксував автор, дуже лаконічно передають жахіття війни, але і втілюють віру у перемогу України над ворогом. У такі хвилини серце дорослих і малих обпікається болем і водночас пробуджує співчуття, патріотизм і розуміння приналежності, і відповідальності за рідну державу, бажання якомога скоріше покінчити з війною, а ще – гордість за талановитих, мужніх, сміливих людей Ніжина. Діти по - своєму розуміють війну, розглядаючи фото світлини, виявляли зацікавленість і побажання фотохудожнику з незвичайним баченням душі людської, дарувати мир, радість, тишу…

Цього ж дня, після відвідування художнього салону і незабутньої фотовиставки «Війна і мир», екскурсійний автобус з малятами і батьками попрямував до давнього друга дошкільного навчального закладу №13 настоятеля Всехсвятського храму о.Сергія з малюнками – оберегами для бійців АТО, що малювали всім садком, з продуктами харчування - хлібом, солодощами, крупами і т.д., бо не можуть наші діти і батьківська родина бути байдужими, коли бійцям – землякам так потрібна допомога. Адже людина стає патріотом, коли ідея добра стає частиною її істоти, невіддільною від її думок, поглядів, переконань, бо саме тоді і розкривається по - справжньому особистість, коли дорослі і діти творять добро разом не словами, а справами.

Н.М.Примушко, завідувач ДНЗ №13

ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13 ДНЗ №13