Дошкільний навчальний

Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!

Як добре розпочати справи добрі робити з дитинства. Міжнародний День Миру.

Це до нього, ми педагоги дошкільного навчального закладу №13 «Берізка» , батьківська родина, міська громадськість, ЗОШ І-ІІІст. №10, воїни АТО, волонтери, вели дитину обережно і поступово, крок за кроком в рамках авторської програми національного та громадянського виховання дошкільника за Концепцією Софії Русової «Світ малого українця», ознайомлюючи дитину з історією рідного міста через екскурсії та цільові прогулянки з урахуванням наступності цієї важливої виховної роботи у шкільні роки. Бо вже не одне десятиліття тісно співпрацюємо з рідною школою №10.

Як з зернинки виростає добірний колос, як з джерельної краплинки з’являється дзвінкий струмочок, так і дитині поступово давались знання про маму і родину, видатних особистостей і народних майстрів, про Ніжин – малу Батьківщину і пам’ятники та храми, історичні місця, якими були зачаровані Великий Тарас і незрівнянна Марія Заньковецька. Особлива увага приділялася сторінкам історії «Ніжин у полум’ї війни», де дошкільників ознайомили з Героями Радянського Союзу Я.Батюком і майором Г. Маховим, що полягли в роки Великої Вітчизняної Війни за свободу і незалежність України.

Ось і до стели «Героїв небесної сотні» діти обережно ставлять свічечки - символ невмирущості українців, як нації і покладають осінні квіти. Це сторінки новітньої історії України і рідного міста.

Неодноразово в садочку на гостині бували воїни - герої АТО, а вихователі проникливо і щиро доносили дошкільнятам, що молоді чоловіки в камуфляжних формах обпалені війною, мовчазні і скромні Герої України. Ось і сьогодні в Міжнародний День Миру завітали на гостину до садка воїни (Бондаренко Д.В., Грузин І.О.), які потребують особливої уваги і вдячності від усіх громадян нашої Батьківщини. Сьогодні з дошкільниками і школярами бійці малювали МИР на плакатах, на листівках, на кольорових повітряних кульках. Колишні вихованці дошкільного закладу разом з вчителем початкової ланки ЗОШ І-ІІІст.№10 Білоус С.Г., принесли бойовий прапор, який подарували їм бійці-айдарівці під Новий рік. Школярі проникливо читали надписи вдячності і розмірковували над ними, як дорослі, а дошкільнята уважно їх слухали. Сьогодні на гостині у садочку було два бойових прапора обпалені війною. І це знаково.

Тільки в єдності, ми дорослі, вмістимо в маленькі душі і дошкільників, і школярів розуміння Миру. Бо Мир – це і усміхнена мама, і рідний садочок, і щедре сонце, і сповіді бійців, і малюнки-долоньки з журавлями, і листи в АТО, і спільна волонтерська допомога.

Тож побажаємо всім: « Миру в серці! Миру в родині! Миру в Україні!»

Н.М.Примушко завідувач ДНЗ №13

Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13 Міжнародний день Миру ДНЗ №13