Дошкільний навчальний

«Обжинки святкуємо - хліб святий шануємо»

Улітку пишна природа нашої Батьківщини потопає в усій своїй красі. Особлива вона в серпні, коли хлібні ниви колосяться, а з неба падають яскраві зорі. Цього серпневого дня в дошкільному навчальному закладі №13 «Берізка» особлива подія – Свято нового врожаю – Обжинки. До нього готувались з надзвичайною відповідальністю, бо розповісти сучасній дитині про косовицю, закохати у важку хліборобську працю не просто, адже треба все побачити на власні очі.

Ця кропітка дослідницько-пошукова робота була організована молодими, талановитими вихователями Колесник А.В., Курандою І.В., практичним психологом Макаренко А.В., вихователем-методистом Парубець Н.Г. при естетичному сприянні музичних керівників Нагорної І.В. та Московської О.М.

Ось на обочині поля жмут колосся залишили, яке називали «бородою», а її на Україні, по - особливому, шанували – обв’язували червоними стрічками, оздоблювали квітами, калиною. Це, щоб хліб колосився і на той рік! Дошкільнятам піднесли хліб нового урожаю з дрібкою солі і зернятка, - щоб землю засіяли:

«Сійся, родися жито-пшениця,

Всяка пашниця»...

Линуть слова подяки сонцю, небу, полю, птахам і трударям – женчикам в хороводах і піснях:

«Ой обжинки, господине, обжинки !

Дай нам меду та півхлібинки !

З поля до комори -

Подякуєм нивоньку,

В щасливу годиноньку !

Гарячий, сонячний хліб нового урожаю прямо з печі, з крапельками золотистого меду залюбки смакували діти з рук господині (вихователь Колесник А.В.) і дякували .

Добігає Свято Обжинків і літо-літечко до кінця. На Україні в розпалі жнива, а там, як кажуть в народі: «Жнива кінчаються – осінь починається…»

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко

Обжинки ДНЗ №13 Обжинки ДНЗ №13 Обжинки ДНЗ №13 Обжинки ДНЗ №13 Обжинки ДНЗ №13