Дошкільний навчальний

Диво-гобелени власними маленькими руками або на гостині у Бабусі-Трави у ДНЗ №13 «Берізка»

Після довгої пори зимової сплячки та весняного цвітіння у природі наступає пора буйна та спекотна - літня. Мабуть, не знайти когось,хто б не розділяв радості від приходу червневих днів. Кожен радіє літній порі,котра несе з собою густе буяння трав,пахощі квітів та потоки живої води літніх грозових дощів,таких жаданих у час літньої спеки. Куди не глянь, скрізь манить своїми  барвами густе розмаїття природних шатів.

Це квіти зробили саме луки й поля такими розмаїтими і запашними, бо їх надзвичайно багато - синіх,білих,червоних,жовтогарячих. Ось ромашки з білими рясними пелюстками й з золотою серединкою. А ось дзвіночок хитає раз у раз голівкою та ніби кличе: день-дзень, я тут!

А якщо придивитися до низу різнотрав’я,- то це просто диво. Хто тут тільки не мандрує: мурашки своєю злагодженою командою спішать стежкою до свого замку; якісь чорненькі жучки,що поспішають так,ніби спізнюються на якісь урочистості; маленькі метелики,що  спустилися до низу відпочити від своїх клопотів. Дивовижний світ, і хочеться до нього дослухатися,вбачати кожний порух,бо це так захоплююче й надзвичайно привабливо. І ми ніби перетворюємося на мандрівників,що мандрують цим казковим світом під назвою Природа.

Головним в екологічному вихованні дошкільників є створення умов , за якими дитина могла б торкнутися природи не тільки рукою,а й розумом,серцем і душею.

«Маленька людина,в якої відкрилися очі на світ,бачить корінь,стебло,листя і міркує про те,як взаємопов’язані ці частини рослини як єдиного цілого.»(В.О.Сухомлинський)

З метою формування елементів екологічного світорозуміння, екологічної вихованості, розвитку у дитини позитивного, емоційно-ціннісного ставлення до природного довкілля, формування практичних умінь, дбайливого ставлення до природи, вихователі ДНЗ №13 «Берізка» ведуть кропітку і послідовну роботу з дошкільниками починаючи з дитинства, коли серце малят найбільше відкрите для любові і добра.

Ну як же, не скористатися цим дивом – цвітіння луків, що напоєні п’янкими пахощами різнотрав’я?! Вихователі  Парубець Н.Г., Камінська О.М, Вергун І.А,  Скороход О. В.,Стільник Ю.В., Христенко Т.М., Костандова І.В. постійно ведуть дітей у природу навколишнього світу, бо кожен день має відкрити ріст маленьких дослідників, дарувати малюкам красу і неперевершеність рідних краєвидів багатого різнотрав’я. А це – значима і цікава дослідницько-експериментальна робота на екологічних стежинках, з екологічними іграми, вікторинами, роздумами, збір лікарський рослин, залучення до цієї діяльності батьківської родини, зустрічі з Бабунею-Травою і т.д.

В рамках еколого-пізнавального проекту «Люби природу не як символ душі своєї, люби природу не для себе - люби для неї» в садочку  вже традиційно кожного літа вихователі разом з дітьми не просто збирають лікарські рослини і висушують їх, а й виготовляють надзвичайної краси  трав’яні гобелени! Так, так ! Ви не помилилися, бо гобелени з давніх-давен українці виготовляли не тільки з ниток, а й з улюблених, духмяних, лікарський трав. Все геніальне - досить просте! Ви тільки погляньте, ось вони диво-гобелени. Переплелися тут улюблені трави садочка і найближчих луків, полів. Це не тільки небачена краса, а й прекрасний ароматизатор повітря, що і восени, і взимку, і по весні наповнюватиме духмяним ароматом кожну вікову світлицю свіжістю і серпневим теплом літечка. Зимовими вечорами малюки з задоволенням і радістю пригадають назви рослин і їх лікарські властивості, а ще розмірковуватимуть, як створювали цю красу їх маленькі вправні пальчики літечком.

Ось так цікаво урізноманітнюємо ми екологічну діяльність малюків влітку, щоб посіяти в їхніх душах зерна любові до всього живого, потребу творити добро і красу на рідній ніжинській землі.

Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками Диво-гобелени власними маленькими руками