Дошкільний навчальний

Масниця іде, за собою гостей веде!

«Тільки тоді виховання буде дієвим, коли базуватиметься на національному ґрунті, а цьому допоможуть, рідна мова, рідна пісня, українські національні обряди» С.Русова

Кажуть в народі: «Масниця іде, за собою гостей веде!»

Радісне, прадавнє, традиційне свято  українців Масниці , відзначали в ДНЗ №13 «Берізка» під срібні співи Весни-красни, рум’янощокої господині Масниці, Зимоньки-хурделиці в величезній родині дітей, батьків, шанованих гостей на святково прибраному майдані.

Велично, як годиться, біля самісінької печі накрили святкові столи господині вишитими рушниками, а на них, вареники, узвар, бублики, млинці . Сама Масниця, що на сонце схожа, на підвищенні прибрана стояла та посмішкою радо всю гостину зустрічала.

Діток прийшли привітати солодощами шановані гості - депутат Ніжинської міської ради Башинський В.М., директор фірми «Лакс» Литвин А.М., а батьківську родину - і не перелічити! Від усіх батьків святкову гостину вітав заступник голови піклувальної ради ДНЗ Лєонтьєв В.І. Талановиті ведучі свята, хустками закосичені, Парубець Н.Г., Куранда І.В. емоційно завзято, з шанобою звичаїв і обрядів, проводили це свято. Масниця (Ященко Н.В.), Весна-красна (Суярко С.О.), Зимонька-хурделиця (Костандова І.В.) створили своїм приходом емоційно-піднесений настрій, особливий колорит рідного нам свята Масниці. Тут ігри були, і вареники з сиром на швидкість їли і дорослі й діти, і канат хлопчики перетягували разом з татами та гостями, і «Лисячого хвоста» ловили, і загадки та прикмети пригадували, і веснянок співали, Зайчика-побігайчика зустрічали...

Вирувало, співало, посміхалося всім-усім і дорослим і малим улюблене свято Масниці!

Завідувач ДНЗ №13   Н.М.Примушко

Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде! Масниця іде, за собою гостей веде!