Дошкільний навчальний

«Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово, у барвінки зодягайся, моє щире слово!» або Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка»

Рідна мова - невичерпне джерело розумового розвитку дитини , скарбниця всіх знань. К.Д.Ушинський образно називав рідну мову  народним педагогом, напутником і вихователем.

21 лютого вихованці ДНЗ №13 «Берізка» разом з педагогами відзначали  Міжнародний день рідної мови. Малюки поринули в цікавий, насичений колоритними подіями, іграми, піснями, художньо-продуктивною діяльністю Тематичний день «Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово!»

В кожній віковій світлиці вихователі забезпечили змістовну, цікаву діяльність з метою показати значимість рідної мови, пошану до неї збоку поетів, письменників, художників, музикантів.

У «Мовленнєвій світлиці» малюки відкриті, розкуті, комунікабельні! Вони разом з вихователем Колесник А.В. залюбки грали в гру «Подорож українським словом», де читали улюблені поезії Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка. Пригадали недавню зустріч з сучасною поетесою і письменницею Тетяною Винник і повідали про цікаві пригоди з Даринкою і Талалайком.

А ось у «Казковій світлиці» молода вихователька Ященко Н.В. не тільки до поезій та прозових творів Тетяни Винник звернулася, а й створила  всі необхідні умови у художній майстерні, щоб улюблених героїв діти змалювали на великому панно.

У «Бабусиній світлиці» малюки разом з вихователем Щербак Р.М. отримали відео-листа від самого гетьмана з Батурина, який запрошував їх на цікаве ігрове поле, де діти відкрили для себе красу рідної мови через дидактичні ігри і вправи «Веселі речення рідної мови», що сприяли систематизації знань дітей  про козаків, про рідний край і рідну материнську мову. 

«Нумо, друзі мандрувати по рідній Україні!

Кличе лист нас  шляхами Батьківщини!»

У «Музичній світлиці» творчі  музичні керівники  Кардаш Д.С., Сливко С.А. запросили малюків відчути  наспівність і мелодійність рідної мови через  весняні гаївки та хороводи. «Ой на горі кладочка!» наспівували малята під  ніжний супровід глиняних соловейків та брязкалець, ніжну срібну мелодію задушевної скрипки Діани Кардаш, бо пісня для українця воістину, як молитва для віруючого…

У «Чомусиковій світлиці» вихователь Скороход О.В. запросила всіх малюків до веселого ярмарку з піснями, іграми, хороводами, перетягуванням канату! А як же без вареників? Ось і тісто вже готове, і пісня лине весело, і завзято! Це маленькі господарі і господині вареники з сиром ліплять на всю  велику родину.

У «Калиновій світлиці» молодий вихователь Суярко С.О. присвятила цей Тематичний день не тільки рідному слову, а й улюбленим ремеслам українців: вишиванню, ткацтву. Малюки з задоволенням  вимальовували, гаптували чудові рушнички для  ляльок.

У групі раннього віку «Золоті курчатка» талановитий досвідчений вихователь Костандова І.В. запросила маленьких крихіток до театру та  улюбленої всіма української народної казки з Дідусем-казкарем. Ото дива відкривалися! Це треба було бачити…

Ось так незабутньо-цікаво пройшов Міжнародний День рідної мови в садочку, який сповідує  національну концепцію Великої просвітительки С.Ф.Русової.

«Колосися житом в полі, піснею в оселі, 

Щоб зростали наші діти мудрі і веселі. 

Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали…»

Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка Міжнародний День рідної мови в ДНЗ №13 «Берізка