Дошкільний навчальний

Щоб серце і душа співали від  краси, або Свято Капелюшків в садочку

Веселіш  крокуйте, діти 

На гостину кличе Літо!

…Аби бути щасливою, людині необхідно жити в гармонії з навколишнім світом. Тому так важливо допомогти дитині змалку відчути свій зв’язок з красою літньої природи, навчити взаємодіяти з нею, сформувати ціннісне  морально-естетичне ставлення до довкілля.

Середовищний підхід до організації  освітнього процесу влітку завжди перебуває у сфері пильної уваги педагогів і батьків дошкільного навчального закладу №13  «Берізка».

І сьогодні в садочку  день незвичайний – Свято  Капелюшків!

Капелюшки різні у нас на гостині,

Пасують дорослим, пасують дитині.

Свято Капелюшків ми облаштували,

Готувались дружно - всіх обдарували !

Літечку  барвистому - квітів і травички!

Сонцю золотистому – стиглі полунички!

Котикам-воркотикам – по ніжній пір’їнці…

Капелюх веселощів - маленькій дитинці!

Ось вони - Капелюшки на вихованцях - красиві і незвичайні. Подивіться, здається, саме Літечко казкове завітало і так щедро уквітчало  дитячі голівки. Де можна ще побачити відразу таку різноманітність кольорів і відтінків?! Запрошують нас діти на дефіле «Казкові Капелюшки»!

Тут і квіти польові і лугові, і метелики, і ґудзики, і літери, і автомобілі, і цукерки, і фрукти, і ягоди, і сріблясті росинки, і казкові зірочки з    ліхтариками. Кожен малюк презентував свого капелюшка і отримував від вдячних глядачів оплески. Діти залюбки перевтілювалися в казкових героїв і створювали диво-казку про те, «Як  капелюшки  світом мандрували», і які їх пригоди спіткали.

Бліц-турнір знавців літніх квітів у капелюшках розчулив і дітей, і дорослих. Кружляли вони у святковому хороводі і милувалися прекрасним вбранням і вишуканими капелюшками. Це було справжнє свято літніх барв!

Та ось на гостину завітали козаки і повідали малечі, що на Україні  чоловікові не годилось ходити з непокритою головою. Прийшли вони сьогодні у шапках-мазницях, у шапках-кучмах, що мають високе циліндричне хутро, а ще повідали, що найулюбленішими головними уборами козаків були шапки з китайкою. А от жінки і дівчатка на Україні залюбки носили заквітчані хустки і пов’язували їх під підборіддям, обгортали навколо шиї  та зав’язували на потилиці.

Скільки радості приніс малечі майстер-клас «Світ казкового Капелюха», бо розмальовували і наклеювали  готові прикраси діти з захопленням і старанністю, творчістю і скурпульозністю. Потім ще й і в люстерка любувалися своїм креативним, чудернацьким відображенням!

На згадку про незвичайне Свято Капелюшків діти отримали на щічку  зображення маленького жовто-блакитного прапорця рідної держави і навперебій читали вірші, співали улюблених пісень.

Отже, дитяче сприймання цілісного світу довкілля слід і надалі підносити на належний емоційно-образний рівень, організовуючи творчу  діяльність вихованців влітку та забезпечуючи високу інтенсивність переживання ними краси рідного краю, України.

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко, заслужений працівник  освіти України

Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси Щоб серце і душа співали від краси