Дошкільний навчальний

Від екології душі – до екології довкілля!

Екологічна культура сама собою не виникає, а потребує цілеспрямованого виховання та навчання, впливу на особистість малого українця, який не тільки повинен оволодіти знаннями про природу, а й вміти  користуватися її благами і глибоко усвідомити та гідно керуватися ними в повсякденному житті. Екологічне виховання в дошкільному навчальному закладі №13 «Берізка», що працює на засадах концепції мудрої Софії, прямує стежинками прищеплення любові до природи, до рідного міста, родини, під час якого формується екологічна культура та екологічна свідомість. Але, погодьтеся, жодне виховання не можливе без відповідних знань, в тому числі й екологічних.
Отож, в рамках Тижня екології та психології «Від екології душі – до екології довкілля», що був запропонований управлінням освіти Ніжинської міської ради, в нашому дошкільному навчальному закладі пройшов ряд  незабутніх заходів, а це: підготовка квітучої клумби до участі акції «Державний прапор України – це символ миру і добра!», де діти висіяли  улюблені чорнобривці і петунії. А потім була незвичайна мандрівка до садиби  родини Савінових, що сама схожа на казковий квітучий палац, де на малят  чекала сила – силенна див: і квітуче поле тюльпанів, і рожева сакура, і білосніжна черемуха, задумливі іриси, ніжна голубінь  дзеркального озера з  мешканцями – рибками, жабками, водомірками, першими метеликами... І все це вишукане, вигаптуване працьовитими руками дбайливих господарів, про яких знає все наше місто. Діти милувалися красою і переконувались, що  тільки  в праці з великою любов’ю можна створити подібні дива.
Проблема еколого-психологічного виховання багатоаспектна, бо передбачає постановку і використання багатьох завдань, що вирішуються у комплексному підході і освяченні - ставленням людини до природи. Навчання і праця поруч ідуть, але мають вони освятитися красою, як найважливішим елементом виховання. Зовсім недавно в садочку були васаджені молоді деревця, які щоденно діти і дорослі доглядають. Ось вони молоденькі берізки, піхти, горобинки, на них з’явилися перші брунечки, а вишні цієї весни просто залиті білопінним цвітом. Тут не тільки праця, спостереження, дослідницько-пошукова діяльність, а й глибоке естетичне виховання, без якого жодного виховання бути не може.
Майстерно, творчо, цікаво спланували і провели роботу в екологічному напрямку з малечею і родиною, вихователь-методист Серга Т.В. та вихователі Колесник А.В., Парубець Н.Г., Грицан О.В., Камінська О.М., Стільник Ю.В.
Хай не міліє криниця добра і любові всіх нас до рідної землі, до України.
Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко, заслужений працівник освіти України
Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля! Від екології душі – до екології довкілля!