Дошкільний навчальний

Шевченківські мандрівки або вшанування Великого Тараса

Цього березневого весняного ранку у дітей і дорослих дошкільного навчального закладу №13 «Берізка» було особливе передчуття – всі ми жили поїздкою по шевченківських місцях рідного міста. Не кожне місто України має такий пам’ятний знак , як Ніжин, що пов'язаний з ім’ям Великого Кобзаря- місце останньої панахиди поета. Діти принесли сюди, до Спаської церкви квіти виготовлені власноруч, весняні котики і поетичне слово Тараса, бо саме на цьому місці колись ввесь Ніжин і вся Україна вшановувала Шевченка 17 травня 1861 року.

Звучали поезії «Тече вода з під явора», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Заповіт» у виконанні дошкільників. З неменшою насолодою читали поезію Тараса і вихователі, і батьки. Далі екскурсія продовжилася до улюбленого всіма ніжинцями парку, що носить ім’я Великого поета.

І тут відбулося покладання квітів, а «срібний дзвоник» пам’яті, що мандрував від однієї дитини до іншої, допоміг пригадати цікавинки складного і такого колоритного, великомученицького життя Кобзаря.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

І голос твій нам душі окриля,

Встає в новій окрасі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля!

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко заслужений працівник освіти України

Шевченківські мандрівки Шевченківські мандрівки Шевченківські мандрівки Шевченківські мандрівки