Дошкільний навчальний

«Ой зібралась на Масляну вся наша родина!»

Ой зібралась на Масляну вся наша родина,

Щоб жито родило, щоб Сонце світило,

І жито і овес – тут зібрався садочок увесь!»

Масляна – це останній тиждень перед Великоднім постом. В дошкільному навчальному закладі №13, де глибоко вивчаються звичаї і традиції пращурів свято Масляної перетворилося на  цікаве дійство з іграми, обрядами, казковими героями, смачними млинцями.

Гарно святково вбрані діти, батьки кружляли в хороводі з привітною Масляною, закликали духмяними жайворонками Весну-красну, Сонце-ярило, а Зиму, що перетворилася в бабусю, чемно проводжали з господи. Скільки побажань, тепла, добра, любові лунало на адресу вихованців, батьків. А як цікаво було грати в народні ігри з Лисичкою-сестричкою і куцохвостим Зайчиком-біланчиком. Лунав дитячий сміх, обрядові весняні пісні. Та найбільше сподобалася головна їжа Масляної - вареники з сиром і сметаною та млинці, що схожі на ясне сонечко з духмяним чаєм.

До свята Масляної долучилися позашкільні заклади міста – тренер-викладач  Бринза М.С. (школа з футболу) та тренер-викладач Іващенко С.Д. (школа з шахів), які запросили  хлопчиків-футболістів на матч з футболу.

Та головне, що свято Масляної вчить і дітей, і дорослих бути  добрими, чемними, люблячими, вміти пробачати одне одному, як колись вміли пробачати все наші бабусі і дідусі.

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко

заслужений працівник освіти  України

Ой зібралась на Масляну вся наша родина Ой зібралась на Масляну вся наша родина Ой зібралась на Масляну вся наша родина Ой зібралась на Масляну вся наша родина Ой зібралась на Масляну вся наша родина Ой зібралась на Масляну вся наша родина