Дошкільний навчальний

Два свята з’єднались в одне 

50 років дошкільному навчальному закладу №13, золотий ювілей  чарівній «Берізці» з пріоритетним напрямком роботи національно-патріотичного і духовного виховання малого українця на засадах національної концепції Софії Русової.
Це «хата радості», «Колиска Дитинства і Любові» для 6тис. маленьких ніжинців! Цього дня святкувалася ще одна важлива подія – 160 річчя Софії Русової – фундатора національного виховання, професора, дорогої землячки імя якої ДНЗ №13 отримав першим на Чернігівщині. І це знаково!
Два свята з’єдналися в одне вишиваним перевеслом, як дві долі. З особливою шанобою і гордістю в урочистому вітанні до всіх звернулися секретар Ніжинської міської ради В.Салогуб, заступник начальника управління освіти  Н.Пономаренко, методист ММК , заслужений працівник освіти Л.Василевська,  колишні випускники, ветерани закладу.
Скільки тепла і щирих побажань, незвичайних подарунків отримав садочок від міського голови А.Лінника, депутата Ніжинської міської ради В. Башинського, голови президії працівників освіти В.Сорокіна, військового  комісара В.Якущенка, від директора фірми «Лакс» А.Литвина, від цілої делегації ніжинської поліції на чолі з Т.Балабайко, від давніх друзів громадської організації Ліга «Ділова жінка» на чолі з Т.Стратілат, від родини  батьків закладу, на чолі з головою піклувальної ради М.Максименко.
Батьківська родина це перші порадники і помічники в любі часи, бо багато років працює заклад за принципом «Садок і родина - сім’я єдина». Скільки їх активних і творчих, щедрих і розуміючих! Слова найщирішої вдячності всім Вам, дорогі батьки.
Святковий коровай і ювілейний торт, небачених розмірів, люб’язно подарував Ніжинський хлібзавод, директор Я.Дмітрєнко.
Зворушливі слайди про Софію Русову, ліричні поезії, патріотичні пісні, запальні таночки перепліталися з історією становлення дошкільного навчального закладу, його зростання. Зволожені очі гостини, мимоволі ловили колишні чорно-білі світлини слайдів маленьких вихованців, молодого колективу садочка, пригадували, ділилися спогадами…
Атмосфера родинного, ювілейного дійства зворушила всіх бо, чи можна бути байдужим, коли душа від спогадів, від радості за дітей співає? Жовто-блакитні кульки, рукотворні деревця   «Саду духовності», надали особливого, незабутнього колориту цієї зустрічі. Тож хай і в подальші роки квітне   «Берізка», що працює за золотою спадщиною Великої Софії, з’являються нові ідеї, цікаві традиції, а маленькі ніжинці і через десятиліття пам’ятатимуть і пишатимуться своєю вишуканою ,національною колискою.
Завідувач ДНЗ, заслужений працівник освіти України Н.Примушко 
Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне Два свята з’єднались в одне