Дошкільний навчальний

До 160 річниці з дня народження Софії Русової

«Щоб виплекати любов – самим любити треба» або на гостині у творчій групі садівниць «Джерельна криниця»

Плекати патріотів - справа не проста, бо потребує від педагогів і батьків великої праці над собою, усвідомлення високих цінностей змісту і розуміння поняття патріотизму.

Виховним ідеалом педагогічного колективу дошкільного навчального закладу №13 «Берізка» є формування процесу національного і духовного виховання малого українця на засадах золотих праць і Концепції національного виховання Софії Русової, «Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ ст.», «Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності», «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді у закладах освіти».

З метою підвищення фахової майстерності педагогів та з нагоди 160 –річчя від дня народження великої просвітительки, землячки, громадського діяча Софії Русової, у дошкільному навчальному закладі була проведена цікава і змістовна робота творчої групи «Джерельна криниця» з проблеми «Виховання у дітей духовності і патріотизму через уроки доброти В.О.Сухомлинського». В ході підготовки роботи над проблемою, в дошкільному закладі було створено патріотичне середовище, зокрема його духовна складова, пройшов колективний перегляд кращих наробок педагогів, глибоке ознайомлення з інноваційними педагогічними технологіями через призму Концепції національного виховання Софії Русової. При цьому вихователі намагалися дотримуватися важливого принципу - особистий приклад патріотичного ставлення до подій, до оточення, а презентаційним етапом роботи творчої групи «Джерельна криниця», стало створення інтелект – карти: «Як плекати патріота, або свою любов до Батьківщини вселяю в серденько дитини».

Мандруючи стежинками інтелект-карти, свою обізнаність і знання, творчий підхід до справи довели вихователі Куранда І.В., Гнітій Л.О., Костандова І.В., Парубець Н.Г., Грицан О.В., Колесник А.В., Камінська О.М.. Презентація авторських дидактичних ігор пройшла жваво і з великою зацікавленістю. Свою креативність довели молоді вихователі Стільник Ю.В., Максименко А.В., Вергун І.А., Вовк Н.М., Жук Ю.В. До цікавої дискусії запросила всіх членів творчої групи досвідчена садівниця Хорешко Н.В., познайомивши колег з останніми друкованими напрацюваннями по творчості В.Сухомлинського - «Патріотизм виростає з любові матері», в порівняльному аспекті з Концепцією національного виховання Софії Русової.

Хай скільки б не пройшло десятиліть, але мудрість Софії залишиться свіжою і актуальною: «Якщо ми хочемо бачити в нашій країні загальний національний добробут, ми перш за все мусимо організувати школу, що навчила б наших дітей служити добру, народу і рідному краєві».

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко

Плекати патріотів ДНЗ №13 Плекати патріотів ДНЗ №13 Плекати патріотів ДНЗ №13 Плекати патріотів ДНЗ №13 Плекати патріотів ДНЗ №13 Плекати патріотів ДНЗ №13